Vestuviniai žiedai

Vestuviniai žiedai: kaip pasirinkti tinkamus?

Vestuvinių žiedų pasirinkimas – galvos skausmas ne vien jaunikiui, bet ir jaunajai todėl dar prieš pradedant tobulų žiedų paieškas išsiaiškinkite esminius kriterijus. Baltos spalvos ar klasikinės geltonos, o gal net gi raudonasis auksas? Jei neapsisprendžiate svarbiausi kompromisas – rinkitės žiedus iš abiejų spalvų metalų. Nuspręskite ar ieškote kažko paprasto, ar akį traukiančio išskirtinumo? Ar Jums svabu, kad vestuvinius žiedus puoštų deimantai ar kitai briliantai?Ką kalbėti apie žiedo formą ir raštą.

Ruošiantis vestuvėms visada tenka pasirūpinti daugybe dalykų, tačiau tenka pripažinti, kad vestuviniai žiedai yra vieni svarbiausių. Paprastai jie yra mūvimi visą gyvenimą, todėl tinkamų žiedų pasirinkimui vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Šiame straipsnelyje pateiksiu esminius vestuvnių žiedų pasirinkimo kriterijus.

Nustatykite finansus

Auksinių žiedų porelė gali kainuoti nuo 100 eurų iki dešimčių tūkstančių, bet dažniausiai jaunavedžiai žiedams skiria apie 500 – 3000 Eur. Jaunajai žiedo kaina gali siekti 700- 2000 Eur o jaunikio tik apie 500 Eur. Pats mažiausias brangakmenis kainuoja nuo 20 Eur, o graviravimas vienur įtrauktas į kainą, kitur teks pakloti apie 50 -100 Eur už kiekvieną žiedą. Standartinis vestuvinis žiedas talpina apie 30 ženklų kas tai pat turi įtakos kainai. Svarbiausia nustatyti kiek minimaliai ir maksimaliai norite ir gali skirti savo vestuviniams žiedams.

Netempkite gumos

Negalima palikti vestuvinių žiedų ieškojimo paskutinei minutei. Nesvarbu, kad norite “kažko labai paprasto, ką galite rasti kiekviename juvelyrikos salone”, nes pasidairius dažnai norai keičiasi. Vestuvinių žiedų gamyba prieš vasarą gali trukti net ir visą mėnesį, o kur dar pasirinkimui skirtas laikas!

Mąstykite praktiškai

Pasirinkdami vestuvinius žiedus pagalvokite apie savo gyvenimo stilių. Galbūt prabangus žiedas daugiausiai laiko praleis papuošalų dėžutėje, nes jį nešioti bus tiesiog nepatogu? Vestuvinį žiedą mūvėsite kasdien, todėl atkreipkite dėmesį į akmenukų įstatymą, ar jie neklius drabužių, dirbant darbe. Vestuviniai žiedai dabar gaminami dabar su “comfor fit” (lietuviškai “komforto zona”), kai žiedas yra šiek tiek įgaubtas viduje, kad geriau nešiotųsi ir nespaustų piršto. Išsiaiškinkite ar neturite alergijos kokiam nors kokiam nors metalui.

Pažvelkite į ateitį

Įsivaizduokite save po 20 metų – ar liksite tame pačiame darbe, keliausite, gal daugiau laiko leisite sode ar kapstydamasi darže… Visa tai pamatuokite rinkdamiesi žiedus, kurie puoš Jūsų rankas visą gyvenimą.

Pasirinkite dydį

Neretai dauguma žmonių vestuvinį žiedą nusimauna retai, ranką puošia juo ir karštą vasaros dieną, ir šaltą žiemą, nėštumo metu, o svoris keičiasi ir pirštai tai plonėja, tai storėja. Rasti tinkamą vestuvinio žiedo dydį, kuris tiks visais atvejais, rimta užduotis. Rekomenduojame dydį matuoti kai esate ramūs, kūno ir aplinkos temperatūra yra natūrali Nematuokite ryte, po fizinės veiklos, nes pirštai būna pabrinkę.

Svarbiausia kokybė

Pasiklauskite pažįstamų ar pasitikrinkite internete apie pasirinktą juvelyrikos saloną ar juvelyrą, o ypatingai atkreipkite dėmesį atsiimdami žiedus, nes grąžinti juvelyrinių papuošalų nebus galima. Įsitikinkite, kad žiedo viduje yra praba, jei yra deimantų – turi būti išduotas sertifikatas. Ir būtinai reikalaukite kasos čekio!

Palaikykite švarą

Vestuvinių žiedų priežiūra yra vieni juokai. Jei žiedo nepuošia jokie brangakmeniai, tiesiog valykite minkšta medžiagos skiaute ar zomšos gabalėliu. Riebalus pašalinsite patrynę tą vietą alkoholiu, patamsėjimus nuplausite muilu, vandeniu ir keliais lašeliais amoniako. Jei žiedas su brangiaisiais akmenimis, plaukite žiedą šiltame muiluotame vandenyje, patrinkit švelniu šepetėliu ir nusausinkite medžiaga. Prireikus nuneškite žiedus ten kur pirkote ir paprašykite juos atnaujinti.

Saugokite ir nepraraskite

Iš ko pagaminti vestuviniai žiedai?

Nors auksiniai vestuviniai žiedai vis dar yra patys populiariausi, tačiau pasirinkimo galimybės tuo tikrai neapsiriboja. Vis dažniau yra pasirenkami ir iš kietesnių medžiagų pagaminti žiedai (pavyzdžiui, iš volframo). Tokie žiedai yra labai patvarūs ir ilgaamžiai, jie nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau svarbu žinoti, kad prireikus šių žiedų dydis negali būti koreguojamas. Tuo atveju, jei pasikeistų piršto dydis, reikės galvoti apie naujo žiedo įsigijimą, o tai kainuos brangiau nei dydžio korekcija. Taip pat gali būti pasirenkami žiedai, pagaminti iš platinos, titano, sidabro ar iš kitų medžiagų. Visada svarbu įvertinti, kokie yra didžiausi tam tikro metalo privalumai bei trūkumai, ir tai leis atrasti tinkamiausius sprendimus.

Pasirinkite tinkamą dydį

Šiandien vestuviniai žiedai vis dažniau perkami internetu, ir tokiu atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks yra reikalingas žiedo dydis. Jei lankysitės fizinėje žiedų parduotuvėje, patikusius žiedus galėsite pasimatuoti, o tuomet, jei juos rinksitės internetu, turėsite nustatyti reikalingą žiedo dydį. Tą padaryti galėsite matuodami piršto ar turimo (ir puikiai tinkančio) žiedo apimtį – internetinėje erdvėje rasite tikrai nemažai dydžių lentelių, kurios padės kur kas paprasčiau nuspręsti, kokį dydį vertėtų pasirinkti.

Žiedo dizainas ir kaina

Nesvarbu, iš ko bus pagamintas vestuvinis žiedas, galite net neabejoti, kad įvairių modelių pasirinkimas bus pakankamai platus. Vis dėlto, prieš rinkdamiesi gana įmantrų žiedą pirmiausia pagalvokite, ar jis bus pakankamai patogus, o jo priežiūra – nesudėtinga. Svarbu žinoti, kad žiedai su įvairiais akmenukais reikalauja kiek daugiau priežiūros (čia paprastai kaupiasi nešvarumai). Rinkdamiesi žiedus taip pat galite iš anksto pasvarstyti, kokią pinigų sumą galite skirti jų įsigijimui, ir ieškoti tinkamiausių pasiūlymų galėsite tiesiog pagal žiedų kainą – jei žiedus rinksitės internetu, paprasčiausiai galėsite nustatyti jus dominantį kainų intervalą.

Metalai, o ypač platina yra pažeidžiami. Jei dirbsite su chemikalais, užsimaukite pirštines arba nusiimkite žiedą. Taip pat rekomenduojame žiedų vengti plaukiojant baseine. Daugybė porų vestuvinį žiedą tiesiog… pameta. Neverta pulti į paniką, nes jūsų šeimos židinys tikrai dėl to neužges, bet išsaugoti meilės simbolį tikrai verta. Namuose paskirkite nuolatinę vietą, kur paliksite žiedą prireikus jį nusimauti (dirbant sode ar tvarkant namus). Kišenėje žiedui ne vieta! Žinoma, dažniausiai pametama ne namuose, o sporto salėje, baseinuose ar kitose vietose, kur tiesiog žiedas užmirštamas. Linkiu, kad tokios bėdos Jūsų neištiktų!

Rankų darbo papuošalai | Sidabro papuošalai | Sužadėtuvių žiedai | Vestuviniai žiedai |  Žiedų gamyba | Sidabriniai žiedai | Platinos žiedai | Auksiniai žiedai

Juvelyras Vilniuje
Raimundas Miliauskas

Daugiau nei 25 metus dirbu juvelyrikos srityje. Gaminu autorinius rankų darbo papuošalus pagal Jūsų norus. Esant juvelyrikos klausimams kviečiu nemokamai konsultuotis su manimi Jums patogiu metu. Mano dirbtuvių durys visuomet Jums atviros!

Raimundas Miliauskas
Atsiliepimai

Tiesiog pribloškė žiedų grožis ir išskirtinumas. Visiems rekomenduoju šį meistrą. Ačiū juvelyrui Raimundui Miliauskui!

Milda M.

Pas jus žiedus darėme maždaug vasario mėnesį ir balandį atšventėme savo vestuves. Norime padėkoti už nuostabius žiedus – tai būtent tai ko norėjome!

Gabija

Ačiū už pagalba ir nuostabų sužadietuvių žiedą! Pamačiusi kurį jinai tesiog negalėjo pasakyti – ne! 🙂 Norintiems išskirtinumo.

Arvydas Girskis

Užklausos forma    Ačiū!

    Jūsų pranešimas sėkmingai išsiųstas.