Kaip pasirinkti savo akmenį papuošalams?

Papuošalai dažnai papildomi įvairiais akmenimis, kurie turi vienokią ar kitokią prasmę, o gal tiesiog gražiai atrodo. Visgi, neretai kyla klausimas kaip pasirinkti savo akmenį papuošalams, pradedant pakabukais, baigiant žiedais ar bet kuriais kitais juvelyriniais dirbiniais, kurie Jus puošia.

Teigiama, kad kiekvienas akmuo skirtingai veikia skirtingus žmones. Nesiginčysime ir su tuo sutiksime, bet pridursime – kai kurių, ypač tų, kurie netiki, joks akmuo neveikia. Tuo tarpu jei bent kiek tikite akmens galia, pamėginsime pagelbėti renkantis.

 

Papuošalo akmens spalva

 

Ko gero svarbiausias faktorius renkantis akmenis yra spalva. Dažnai manoma, kad kuo brangakmenis yra tamsesnis, tuo jis geresnis, tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Netgi priešingai, kai kurie akmenys patamsėja kuomet tampa neveiksnūs, nebespinduliuoja savo energija, „miršta“.

Spalva turėtų būti kuo turtingesnė, švaresnė, ryškesnė. Visgi, populiaresni kiek mažiau ryškūs, vidutinio tono brangakmeniai, nes pastarieji yra šiek tiek pigesni, tačiau vis tiek atrodo patraukliai. Ryškumą ir spalvingumą vertą matuoti prieš šviesą įvairiais kampais – pamatysite tai, dėl ko vertinami brangakmeniai.

Jei tikite spalvų reikšmėmis, Jus traukia viena ar kita spalva, o kitos tiesiog negalite pakęsti – rinkitės akmenis papuošalams būtent pagal jų spalvą, spalvos ryškumą ir derėjimą prie Jūsų stiliaus, akių ar kitų papuošalų. O gal esate girdėję, kad konkreti spalva yra skirta būtent Jums – gal tai ženklas, kad reikia papuošalo būtent su tokios spalvos akmeniu.

 

Planetos

 

Ajurveda, Tantra nuo pat pradžių aiškino, kad tam tikri brangakmeniai yra susiję su konkrečiomis kūno dalimis, o devyni akmenys yra susiję su planetomis ir mėnuliu. Dėl to pagal planetas ypatingai dažnai akmenis renkasi tie, kurie turi kokių nors sveikatos problemų su kūno dalimis ar nori jausti planetų ir akmenų galią stiprinant kojas, rankas ir panašiai.

 

Zodiakas

 

Populiariausias metodas, kilęs iš Rytų. Viskas, ko reikia – rasti ryšį tarp savo Zodiako ženklo ir akmenų. Dažnai prie siūlomo brangakmenio jau būna nurodyta, su kokiu Zodiako ženklu jis yra sietinas. Taip pat yra išskiriami ir tokie akmenys, kurie vienam ar kitam ženklui yra visiškai netinkami, vengtini. Jei tikite tokiu metodu – atkreipkite dėmesį ir į tai.

 

Bendras papuošalo vaizdas

Kadangi šiais laikais vis mažiau žmonių žvalgosi į Zodiakus, planetų išsidėstymą ar kitus mokslo sunkiai ar visai nepaaiškinamus dalykus, lieka pasikliauti bendru vaizdu ir savo įžvalgomis, karatais bei kitais apčiuopiamais, pamatuojamais parametrais.

Dažniausiai brangūs juvelyriniai dirbiniai, kur naudojamas ypač brangus akmuo, parduodami pagal svorį. Įdomu tai, kad net didesnis brangakmenis gali kainuoti pigiau, jei jo svoris mažesnis – taip tikrai būna. Svoris matuojamas ne gramais, o karatais ir kuo jis didesnis, tuo ir kaina bei vertė didesnė. Tiesa, vertėtų įsitikinti ar akmuo yra originalus, ne panašiai atrodanti kopija.

Net ir sunkus, brangus akmuo gali atrodyti nekaip, tad kam mokėti daugiau jei tai Jūsų nedžiugins. Siūlome rinktis tik tiksliai, gražiai išpjautą ir puikiai prie Jūsų papuošalų derantį brangakmenį ar pusbrangį akmenį. Geriausias būdas pasirinkti – pasikliauti nuojauta, rinktis kokybę ir tai, kas traukia akį. Jei niekaip negalite išsirinkti tinkamiausio akmens savo papuošalui – kreipkitės į juvelyrą, kuris padės pritaikyti viską prie Jūsų norų ir poreikių, pasiūlys aukštos kokybės, vertingą akmenį ir papuošalą pavers stulbinančiu.

Juvelyras Vilniuje
Raimundas Miliauskas

Daugiau nei 25 metus dirbu juvelyrikos srityje. Gaminu autorinius rankų darbo papuošalus pagal Jūsų norus. Esant juvelyrikos klausimams kviečiu nemokamai konsultuotis su manimi Jums patogiu metu. Mano dirbtuvių durys visuomet Jums atviros!

Raimundas Miliauskas
Atsiliepimai

Tiesiog pribloškė žiedų grožis ir išskirtinumas. Visiems rekomenduoju šį meistrą. Ačiū juvelyrui Raimundui Miliauskui!

Milda M.

Pas jus žiedus darėme maždaug vasario mėnesį ir balandį atšventėme savo vestuves. Norime padėkoti už nuostabius žiedus – tai būtent tai ko norėjome!

Gabija

Ačiū už pagalba ir nuostabų sužadietuvių žiedą! Pamačiusi kurį jinai tesiog negalėjo pasakyti – ne! 🙂 Norintiems išskirtinumo.

Arvydas Girskis

Užklausos forma    Ačiū!

    Jūsų pranešimas sėkmingai išsiųstas.