Sidabro dirbiniai

Sidabro dirbiniai

Jūs tikrai nesate vieninteliai kuriems galvą apsuka sidabro dirbiniai. Žmonės jau prieš tūkstančius metų buvo tarsi apsėsti šio puikaus blizgaus metalo. Nėra muziejaus, kuriame nerastumėte senovinių sidabro relikvijų, kurios išsaugojo savo vertę iki mūsų dienų. Jų sąraše puikūs indai, religiniai objektai, valiuta, ir, žinoma, įstabaus grožio sidabro papuošalai.

Trumpa sidabro istorija

Pirmieji sidabro kasyklų pėdsakai veda atgal 3000 metų prieš Kristų. Sidabras buvo tas metalas, kuris padėjo iškilti daugumai didžiųjų imperijų, įskaitant graikus, o vėliau ir romėnus. Galiausiai jis buvo naudojamas prekybininkų visame pasaulyje, ir sidabro kasyklos pradėjo rastis Kinijoje, Japonijoje, Ispanijoje, ir visoje Europoje. Reikšmingiausiu įvykiu sidabro istorijoje laikomas įvykis, kai Kolumbas atrado Naująjį Pasaulį 1492. Milžiniški kiekiai sidabro buvo rasti Pietų Amerikoje, ypač Meksikoje ir Pietų Amerikoje ko pasekoje sidabro dirbiniai įgavo naują prasmę visame pasaulyje.

 

Sidabro tvirtumas

Kaip ir auksas, grynas sidabras yra per silpnas, kad būtų naudojamas papuošalų gamyboje. Siekiant padidinti patvarumą laikui bėgant buvo pasitelkiami papildomi metalai. Populiariausias lydinys dar vadinamas „925“, kurio pavadinimas nurodo, kad jis susideda iš 92,5% sidabro, ir 7,5% alternatyvių metalų. Tačiau papildomi metalai naudojami ne vien dėl tvirtumo, bet ir apdirbimo savybių pvz rodis yra pridedamas, kad šiek tiek patamsintų sidabrą.

Mada kinta, sidabras prisitaiko

Sidabras puikiai dėvimas bet kuriuo paros metu, bet kokiai progai ir atrodo puikiai prie bet kokio garderobo.  Sidabro dirbiniai lengvai prisitaiko prie mados: nuo klasikos ir modernizmo, nuo elegancijos iki gotikos. Kiekvienas žmogus gali rasti Sidabro papuošalų aibėje yra kažką prieinamo ir savito:  žiedai su tekstūra, jaunatviškos apyrankės, auskarai  į bambą ir kojos papuošalai populiariausi tarp jaunesnių, o pakabučiai ir klasikiniai žiedai puikiai tinka senesnės kartos atstovams.

Sidabrinės dovanos

Sidabro dirbiniai yra puiki dovana bet kokiai progai pradedant gimtadieniais baigiant vestuvėmis. Jūs galite ypatingai suasmeninti dovaną iš graviruodami gavėjo vardą ar užsakydami specialaus dizaino dirbinį specialiai pas meistrą juvelyrą pagal gavėjo skonį kas dar labiau sustiprins dovanos įspūdį. Nors juvelyriniai dirbiniai gaminti vien iš sidabro atrodo svaiginančiai, galite eksperimentuoti papuošdami juos kristalais ar kitais akmenimis akmenimis.

Kaip apsaugoti sidabro dirbinius

Laikui bėgant net ir paties kokybiškiausio sidabro blizgesys gali blėsti. Cheminės medžiagos, pavyzdžiui, chloras gali juodinti sidabro papuošalus, tad  įsitikinkite prieš šokdami į baseiną ir kubilą, kad tai darydami esate be papuošalų. Sidabro dirbiniai tai pat  ima tamsėti kontaktuodami su deguonimi. Užtat kai sidabras glaudžiasi prie jūsų odos procesas ne tik, kad sulėtėja, bet ir papuošalas valosi! Turėkite omenyje, kad sidabro dirbiniai  gali juoduoti ir nuo Jūsų kūno drėgmės, kosmetikos,  tad prieš paliekant juos ilsėtis papuošalų dėžutėje, būtina švelniai pavalyti su medžiagos gabalėliu. Norint ilgiau išsaugoti blizgesį nereikėtų gultis miegoti su papuošalais, praustis, sportuoti. Sidabras yra jautrus metalas todėl reikia pasirūpinti, kad sidabro dirbiniai būtų paliekami sausi ir švarūs, nesiliečia su kitais metalais. Geriausiai sidabro dirbinius palikti medžiaginiame maišelyje, arba dėžutėje susuktus į švelnų audinį.

Jeigu vis dėlto pajuoduoja

Jeigu Jūsų sidabro papuošalai jau pajuodavo nepulkite į paniką! Pilna įvairiausių gudrybių kaip valomi sidabro dirbiniai. Lengviausias iš jų tiesiog  nuvalyti sidabrą, pasitelkiant dantų pastą arba burnos skalavimo skystį, patrynus papuošalą šiomis priemonėmis greitai bus atgautas natūralus sidabro spindesys. Turint daugiau skirtingų sidabro papuošalų galima paimti didesnį indą, jo dugną uždengti folija ir įpilti karšto vandens. Į vandenį sudėti visą sidabrą ir palikti atmirkti. Maždaug po valandos galima nuplauti po šiltu vandeniu ir švelnia šluoste nuvalyti, tokiu būdu sidabras blizgės ir

Ranku darbo papuosalai | Sidabro papuošalai | Sužadėtuvių žiedai | Vestuviniai žiedai |  Žiedų gamyba | Sidabriniai žiedai | Platinos žiedai | Auksiniai žiedai

Juvelyras Vilniuje
Raimundas Miliauskas

Daugiau nei 25 metus dirbu juvelyrikos srityje. Gaminu autorinius rankų darbo papuošalus pagal Jūsų norus. Esant juvelyrikos klausimams kviečiu nemokamai konsultuotis su manimi Jums patogiu metu. Mano dirbtuvių durys visuomet Jums atviros!

Raimundas Miliauskas
Atsiliepimai

Tiesiog pribloškė žiedų grožis ir išskirtinumas. Visiems rekomenduoju šį meistrą. Ačiū juvelyrui Raimundui Miliauskui!

Milda M.

Pas jus žiedus darėme maždaug vasario mėnesį ir balandį atšventėme savo vestuves. Norime padėkoti už nuostabius žiedus – tai būtent tai ko norėjome!

Gabija

Ačiū už pagalba ir nuostabų sužadietuvių žiedą! Pamačiusi kurį jinai tesiog negalėjo pasakyti – ne! 🙂 Norintiems išskirtinumo.

Arvydas Girskis

Užklausos forma    Ačiū!

    Jūsų pranešimas sėkmingai išsiųstas.