Ant kurios rankos ir piršto nešiojami sužadėtuvių žiedai ir vestuviniai žiedai?

Sužadėtuvių žiedo mūvėjimas

Klausimas, ant kurios rankos ir kurio piršto mūvėti sužadėtuvių žiedą dažnai sukasi galvoje. Atsakymui dažnai įtaką daro Jūsų priimta kultūra, tautybė, šalis, kurioje gyvenate ar netgi atsitiktinumas. Jei pirštas daugiau mažiau aiškus, įprastą sužadėtuvių žiedą mūvėti ant bevardžio piršto. Dažniau kyla abejonių dėl rankos – mūvėti žiedą ant dešinės ar ant kairės rankos.

Žiedo mūvėjimo tradicijos

Senovės Egipte ir Romėnų laikais sužadėtuvių, kaip ir dauguma kitų žiedų, buvo mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto, nes buvo tikima, kad šis pirštas yra tiesiogiai susietas su širdimi (vena amore), o sužadėtuvės yra meilės simbolis, nors mokslininkai įrodė, kad tokia vena neegzistuoja. Tuo tarpu dabar kai kuriose šalyse įprasta mūvėti ir sužadėtuvių žiedą, ir vestuvių, todėl vienas mūvimas ant vienos rankos, kitas – ant kitos.

Vokietijoje, Austrijoje sužadėtuvių žiedas mūvimas ant kairės, o po vestuvių permaunamas ant dešinės rankos bevardžio piršto, nes kairįjį užimą vestuvių žiedas. Svarbiausias vis tiek lieka individualus žmogaus pasirinkimas – kaip jam patogiau ar kaip jam norisi.

Tradicijos Lietuvoje

Lietuvoje vyrauja dešinės rankos bevardis pirštas, tačiau populiarumas menksta ir vis daugiau žmonių renkasi kairę. Tai lemia didesnis domėjimasis vakarų šalių kultūra, mišrios šeimos ir panašios priežastys.

suzadetuviu ziedas

Vestuvinių žiedų mūvėjimas

Vestuvinių žiedų mūvėjimas Lietuvoje toks pats kaip ir sužadėtuvių.  Įprasta jį matyti ant dešinės rankos bevardžio piršto. Labai daug porų dėvi žiedus ir ant kairės rankos. Ypatingai dažnai kairės rankos bevardį pirštą renkasi vyrai, kurie pasirinko netradicinius vestuvių žiedus. Taip yra todėl, kad dešinė ranka naudojama pasisveikinant, atliekant daugumą darbų, pavyzdžiui, rašant, o žiedas gali imti šiek tiek spausti, suteikti kitokį diskomforto jausmą ar net skausmą (ypač jei kraštai nėra apvalūs). Klasikinius žiedus pasirinkę žmonės su tokiomis problemomis susiduria rečiau, tačiau visko pasitaiko ir kairė ranka tampa vis populiaresniu pasirinkimu vestuviniams žiedams.

Be viso to, kartais manoma, kad vestuvinio ar sužadėtuvių žiedo mūvėjimas ant dešinės rankos atėjo sovietų laikais (yra duomenų, kad senovės lietuviai rinkosi kairę ranką). Vargu ar tai tiesa, nes dar prieš sovietmetį lietuviai žiedus mūvėjo ir ant dešinės rankos, tad sunku pasakyti, kodėl ir kada įsivyravo tokia mada. Žvelgiant iš kitos pusės, daugumoje buvusių sovietinių valstybių žiedas iš tiesų mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto.

Kaip mūvėti vestuvinį žiedą šiandien?

Šiai dienai pasirinkimas yra labai asmeninis. Daugiau tradicijų ar religijos paisantys žmonės turi savitų įsitikinimų, pavyzdžiui, kad žiedą būtiną mūvėti tik ant dešinės rankos ar tai, kad ant kairės rankos žiedai mūvimi tik po sutuoktinio mirties, skyrybų. Visgi, jaunos poros į tai numoja ranka ir nešioja taip, kaip norisi, yra patogiau ar atrodo geriau.

Pakoreguoti Jūsų pasirinkimą gali ir aplinkybės. Moterims dažnai tenka pakeisti žiedo pirštą nėštumo metu ar po gimdymo, vyrų pirštai taip pat keičiasi, o jautresni labai akivaizdžiai reaguoja į temperatūrų skirtumus – šalti pirštai kur kas siauresni nei šilti. Žiemą ir vasarą gali tekti žiedą, tiek sužadėtuvių, tiek vestuvių, mūvėti ant skirtingų pirštų. Todėl nesiūlome „prisirišti“ prie vienos kurios nors taisyklės ir vadovautis logika – svarbu man patogu ir gerai.

Kuo mažiau suksite galvą dėl tokių smulkmenų, tuo Jums bus lengviau ir paprasčiau mėgautis gyvenimu.

 

Nuorodos
Apie papuošalus | Apie sidabrą| Apie sužadėtuvių žiedus | Apie vestuvinius žiedus | Apie auksą| Apie platiną | Apie sidabro žiedus | Apie žiedus

 

Juvelyras Vilniuje
Raimundas Miliauskas

Daugiau nei 25 metus dirbu juvelyrikos srityje. Gaminu autorinius rankų darbo papuošalus pagal Jūsų norus. Esant juvelyrikos klausimams kviečiu nemokamai konsultuotis su manimi Jums patogiu metu. Mano dirbtuvių durys visuomet Jums atviros!

Raimundas Miliauskas
Atsiliepimai

Tiesiog pribloškė žiedų grožis ir išskirtinumas. Visiems rekomenduoju šį meistrą. Ačiū juvelyrui Raimundui Miliauskui!

Milda M.

Pas jus žiedus darėme maždaug vasario mėnesį ir balandį atšventėme savo vestuves. Norime padėkoti už nuostabius žiedus – tai būtent tai ko norėjome!

Gabija

Ačiū už pagalba ir nuostabų sužadietuvių žiedą! Pamačiusi kurį jinai tesiog negalėjo pasakyti – ne! 🙂 Norintiems išskirtinumo.

Arvydas Girskis

Užklausos forma    Ačiū!

    Jūsų pranešimas sėkmingai išsiųstas.