Vaikai dažnai svajoja apie suaugusiųjų pasaulį, o vienas iš žingsnių – auskarai, tad tėvams tenka sukti galvą, kokie auskarai tinkami vaikams, ar jau laikas durti skylutę ausyje, ar verčiau dar palaukti ir kaip nors vaikui išaiškinti, kad tinkamas laikas yra ne dabar. Tuo tarpu kai kuriuose kitose Europos valstybėse vos gimusioms mergaitėms veriami auskarai, kitur siūloma to nedaryti iki tam tikro amžiaus. Lietuvoje galioja pasirinkimo laisvė ir nėra smerkiami nei tie tėvai, kurie savo vaikams ausų nepraduria, nei tie, kurie įveria auskarus dar visai mažiems.
Prisegami auskarai
Visgi, jei ausų durti nenorite, tačiau Jūsų mažoji princesė nori pasipuošti auskarais, yra išeitis. Tai prisegami ar prisukami auskarai. Tokie auskarai dažnai būna paprasti, žaismingi, tačiau gana lengvai pasimeta, gaminami iš nebrangių medžiagų. Tačiau norint ko nors prabangesnio, išvaizdesnio durti ausyčių nereikėtų bijoti, nes šių dienų technologijos yra labai pažangios ir tai nesukelia jokių nepageidaujamų efektų, o pats procesas nėra labai skausmingas ir ilgas.
Gydomieji auskarai vaikams
Pirmiausiai būna naudojami gydomieji auskarai, kurie padeda išvengti komplikacijų, uždegimų, pūliavimo ir kitų nemalonių bei visai nereikalingų pojūčių bei reakcijų. Po kurio laiko, dažniausiai 1-2 mėnesių, galima rinktis kitus auskarus. Vaikams reikėtų ieškoti lengvų, kuo arčiau ausies prigludusių auskarų, kuriuose būtų kaip įmanoma mažiau alergizuojančių medžiagų.
Lengvi auskarai
Lengvi auskarai savo svoriu netemps ausies, todėl stipriai nedirgins ir neseniai padarytos skylutės, kuri yra ne kas kitas kaip žaizdelė. Be to, vaikų ausys gana jautrios, tad kam rizikuoti ir apsunkinti vaiko gyvenimą. Be viso to, sunkūs auskarai greit išvargins vaiką ir šis gali norėti auskarus nešioti rečiau, išsiminėti, tuo tarpu pirmuosius mėnesius siūloma tai daryti be pertraukų, kad pradurta vieta nepradėtų užsitraukinėti, o dažnas išėmimas ir įsegimas neatneštų infekcijų.
Auskarai pagaminti, kad būtų patogūs nešioti
Prigludę, o ne kabantys auskarai vaikams siūlomi todėl, kad šie dar nėra labai atsargūs, mėgsta dūkti ir gali neapgalvotai užsikabinti už auskariukų. Tai gali pažeisti ausį, sukelti nemažą skausmą, iššaukti dideles problemas, todėl kabantys auskarai vaikams ko gero tiktų tik esant kokia nors svarbiai šventei, vykstant kartu su tėvais į renginį, restoraną ar kitais atvejais, kuomet žinoma, jog vaikas elgsis ramiau, saugos save.
Jei pastebėsite alerginę reakciją, bandykite naudoti kokybiškus auksinius (geriausia geltono aukso, tačiau tinka ir baltas auksas) auskarus – šie alergizuoja mažiausiai, nes juose mažiausias nikelio kiekis. Tuo atveju jei nepadeda ir auskarų keitimas, vertėtų pasikonsultuoti su medikais, išmėginti gydomuosius auskarus, tačiau būtinas reguliarus stebėjimas, ar situacija neblogėja. Kai kuriais atvejais tenka užgydyti pradūrimo vietą ir po kurio laiko galima bandyti, jei vis dar yra noras, durti naują skylutę auskarams.
Užsegimas, nepriklausomai nuo metalo, iš kurio pagaminti auskarai, turėtų būti paprastas, nesudėtingas, kad vaikas pats galėtų užsisegti ir atsisegti, jei to prireiktų. Populiarūs ir patogūs užsukami auskarai, kurie lengvai nepasimeta, o juos užsisegti nėra labai sunku. Taigi, tai idealus pasirinkimas vaikams ir jų tėveliams.
AUSKARAI VAIKUI – IR MAŽŲJŲ ATSAKOMYBĖ
Pratinti vaikus prie auskarų nėra blogai, tai didina jų gebėjimą labiau rūpintis savimi, galvoti apie pasekmes. Galima teigti, jog auskarai vaikams gali turėti ir šviečiamąją naudą. Išmokykite savo mažąją damą elgtis su auskarais. Paaiškinkite apie galimus pavojus, pamokykite ir mados, derinimo galimybių, jei amžius to jau leidžia. Kartu maloniai praleisite laiką – puiki proga rasti dar vieną bendrą užsiėmimą su savo atžala.
Auskarų gamyba Vilniuje pagal užsakymą
Nusprendus gaminti auskarus, auskarų gamybą patikėkite profesionalui juvelyrui. Taip būsite garantuoti jog papuošalo gamybai bus panaudotos tik kokybiškos medžiagos ir rezultatas jus džiugins.