Ant kurios rankos ir piršto nešiojimas sužadėtuvių žiedai vestuviniai žiedai?

ziedai suzadetuvemsSužadėtuvių žiedo mūvėjimas
Klausimas, ant kurios rankos ir kurio piršto mūvėti sužadėtuvių žiedą dažnai sukasi galvoje, tačiau tai nėra labai sunkus klausimas, o jo atsakymui dažnai įtaką daro Jūsų priimta kultūra, tautybė, šalis, kurioje gyvenate ar netgi atsitiktinumas. Jei pirštas daugiau mažiau aiškus, įprastą sužadėtuvių žiedą mūvėti ant bevardžio piršto, tai dažniau kyla abejonių dėl rankos – mūvėti žiedą ant dešinės ar ant kairės rankos.

Senovės Egipte ir Romėnų laikais sužadėtuvių, kaip ir dauguma kitų žiedų, buvo mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto, nes buvo tikima, kad šis pirštas yra tiesiogiai susietas su širdimi (vena amore), o sužadėtuvės yra meilės simbolis, nors mokslininkai įrodė, kad tokia vena neegzistuoja. Tuo tarpu dabar kai kuriose šalyse įprasta mūvėti ir sužadėtuvių žiedą, ir vestuvių, todėl vienas mūvimas ant vienos rankos, kitas – ant kitos. Vokietijoje, Austrijoje sužadėtuvių žiedas mūvimas ant kairės, o po vestuvių permaunamas ant dešinės rankos bevardžio piršto, nes kairįjį užimą vestuvių žiedas, tačiau svarbiausias vis tiek lieka individualus žmogaus pasirinkimas – kaip jam patogiau ar kaip jam norisi. Lietuvoje vyrauja dešinės rankos bevardis pirštas, tačiau populiarumas menksta ir vis daugiau žmonių renkasi kairę. Tai lemia didesnis domėjimasis vakarų šalių kultūra, mišrios šeimos ir panašios priežastys.

suzadetuviu ziedas

Vestuvinių žiedų mūvėjimas

Vestuvinių žiedų mūvėjimas Lietuvoje toks pats kaip ir sužadėtuvių – įprasta jį matyti ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau labai daug porų dėvi žiedus ir ant kairės rankos. Ypatingai dažnai kairės rankos bevardį pirštą renkasi vyrai, kurie pasirinko netradicinius vestuvių žiedus. Taip yra todėl, kad dešinė ranka naudojama pasisveikinant, atliekant daugumą darbų, pavyzdžiui, rašant, o žiedas gali imti šiek tiek spausti, suteikti kitokį diskomforto jausmą ar net skausmą (ypač jei kraštai nėra apvalūs). Klasikinius žiedus pasirinkę žmonės su tokiomis problemomis susiduria rečiau, tačiau visko pasitaiko ir kairė ranka tampa vis populiaresniu pasirinkimu vestuviniams žiedams.

Be viso to, kartais manoma, kad vestuvinio ar sužadėtuvių žiedo mūvėjimas ant dešinės rankos atėjo sovietų laikais (yra duomenų, kad senovės lietuviai rinkosi kairę ranką), tačiau vargu ar tai tiesa, nes dar prieš sovietmetį lietuviai žiedus mūvėjo ir ant dešinės rankos, tad sunku pasakyti, kodėl ir kada įsivyravo tokia mada. Žvelgiant iš kitos pusės, daugumoje buvusių sovietinių valstybių žiedas iš tiesų mūvimas ant dešinės rankos bevardžio piršto.

vestuviniai ziedaiŠiai dienai pasirinkimas yra labai asmeninis, tačiau labiau tradicijų ar religijos paisantys žmonės turi savitų įsitikinimų, pavyzdžiui, kad žiedą būtiną mūvėti tik ant dešinės rankos ar tai, kad ant kairės rankos žiedai mūvimi tik po sutuoktinio mirties, skyrybų. Visgi, jaunos poros į tai numoja ranka ir nešioja taip, kaip norisi, yra patogiau ar atrodo geriau.

Pakoreguoti Jūsų pasirinkimą gali ir aplinkybės. Moterims dažnai tenka pakeisti žiedo pirštą nėštumo metu ar po gimdymo, vyrų pirštai taip pat keičiasi, o jautresni labai akivaizdžiai reaguoja į temperatūrų skirtumus – šalti pirštai kur kas siauresni nei šilti, tad žiemą ir vasarą gali tekti žiedą, tiek sužadėtuvių, tiek vestuvių, mūvėti ant skirtingų pirštų. Todėl nesiūlome „prisirišti“ prie vienos kurios nors taisyklės ir vadovautis logika – svarbu man patogu ir gerai. Kuo mažiau suksite galvą dėl tokių smulkmenų, tuo Jums bus lengviau ir paprasčiau mėgautis gyvenimu.

 

Nuorodos
Apie papuošalus | Apie sidabra | Apie sužadėtuvių žiedus | Apie vestuvinius žiedus | Apie auksa | Apie platina | Apie sidabro žiedus | Apie žiedus